Dlaczego warto być na Portalconie?

Najważniejsze atrakcje Portalconu to m.in.

Ogłoszenie nowości wydawniczych

Co roku na Portalconie odbywa się godzinny event podczas którego zdradzamy największe przeboje, które ukażą się w tym roku na polskim rynku. Pozytywna energia na sali, blisko 500 ludzi wspólnie reagujących na kolejne hity, oklaski, okrzyki, szaleństwo jak na koncercie rockowym! Przeżyć to na żywo, być na ogłoszeniu premier Portalu to obowiązkowy punkt roku dla fanów Portal Games.

Możliwość zagrania w nowości

Część z gier, których polskie edycje ogłosimy na Portalconie, będzie dostępnych od razu do zagrania! Będziecie mieli jako pierwsi gracze z Polski możliwość poznać te tytuły i wyrobić sobie na ich temat zdanie, zanim nawet pojawią się pierwsze recenzje! Nasi animatorzy przez całą sobotę będą prezentowali nowości na szeregu stolików.

Możliwość zagrania w każdą grę Portalu

Do dyspozycji uczestników zostaną udostępnione wszystkie tytuły z katalogu Portal Games, łącznie grubo ponad 100 pudełek gier, od prostych Zombiaków, po największe pudła jak Eleven czy Weather Machine! Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w któreś z naszych tytułów – na Portalconie będą wszystkie gotowe do zagrania!

Spotkania z autorami

Portalcon to okazja, by spotkać się z autorami gier, zamienić z nimi słowo, zdobyć podpis albo i rysunek na pudełku gry, słowem: oddać trochę dobra, które dostaliśmy, dobrze bawiąc się przy ich grach. Na konwencie będą między innymi Ignacy Trzewiczek (autor m.in. Konwoju), Weronika Spyra (Batman Wszyscy Kłamią, Diuna Sekrety Rodu), Joanna Kijanka (Jakub Wędrowycz, seria Empires of the North, Thorgal), Jan Maurycy (Eleven, Thorgal), a któż wie, kto jeszcze?!

Prelekcje i konkursy

Podczas Portalconu odbędzie się szereg konkursów, zarówno wiedzowych, jak i lżejszych, stworzonych z przymrużeniem oka i nastawionych głównie na dobrą zabawę uczestników. Do wygrania będą kupony na zakupy na stoisku Portalu.

Stoisko Portal Games

Na terenie imprezy będzie stoisko Portal Games, na którym będzie można zakupić nasze gry w promocyjnych cenach, a także zdobyć dodatkowe gadżety jak koszulki, maty, inserty i wiele innych.

Spotkanie z rodziną Portal Games

Największą zaś atrakcją Portalconu jest oczywiście mega pozytywna energia, przyjacielska atmosfera i spotkanie z fanami Portal Games oraz z całym, blisko pięćdziesięcioosobowym zespołem pracującym w wydawnictwie. Przywieźcie ciastka, dobry humor i czeka Was najlepsza sobota roku!

Turnieje

Na Portalconie rozgrywamy finały mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex, w których uczestniczą najlepsi gracze z całego kraju.