Portalcon to konwent gier planszowych organizowany przez Portal Games dla fanów wydawnictwa. W tym roku organizujemy go z myślą o specjalnej okazji – 20-leciu Portal Games! Portalconem rozpoczynamy obchody urodzin wydawnictwa i ogłaszamy rok z Portalem! Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy zjedli zęby na przeklętej wyspie, chcą poznać autorów swoich ulubionych gier i zagrać w prototypy oraz nowości Portalu na kolejny rok.

Rok 2019 to rok, w którym Portal Games obchodzi swoje 20-lecie. Tak, tak, już od dwudziestu lat gracie w nasze gry! A, że 20-lecie to nie byle co, zapraszamy Was na Portalcon. Będziemy świętować w Spirali w Gliwicach, gdzie czeka was mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Zaprosiliśmy specjalnych gości, którzy towarzyszyli wydawnictwu od początku – Michała Oracza i Marcina Blachę. Po raz pierwszy też zaprosiliśmy tak wielu gości i fanów zza granicy. Specjalnie dla nich podczas całego wydarzenia działać będzie specjalna strefa anglojęzyczna.

W 2019 roku Portalcon odbędzie się w klubie Spirala w Gliwicach, w dniach 26-27 stycznia. W sobotę zapraszamy od godziny 10:00, bawić się i grać w planszówki będziemy do godziny 20:00. Potem jak zwykle after party i nocne granie w hotelu Łabędy. A w niedzielę również zapraszamy na 10:00. Impreza zostanie zakończona o godzinie 16:00.

Podczas trwania Portalconu czynny będzie bufet oferujący ciepłe przekąski i dania obiadowe.