Program 2022

Sobota, 22 stycznia

10:00 – Ogłoszenie planów wydawniczych Portal Games 2022 (stream online)

Najważniejszy punkt programu całego Portalconu, czyli zapowiedzi  naszych planów wydawniczych na rok 2022! Pokażemy nasze nowe gry na rynek polski jak i również nasze własne produkcje ze studia Portal Games.

11:30 – Warsztaty Projektowania Gier

Szukasz pomocy w projektowaniu gier planszowych? Może chcesz zacząć ale do końca nie wiesz jak się za to zabrać? Ignacy Trzewiczek wprowadzi was w tajniki projektowania gier oraz zdradzi parę przydatnych sztuczek, które z całą pewnością pomogą wam stworzyć waszą grę marzeń.

13:30 – Konkurs Kalamburów Kopika

Od jakiegoś czasu każdemu Portalconowi towarzyszy konkurs kalamburów prowadzony przez naszego, niesamowitego Kopika! Wpadnij na szalone rysowanie, spróbuj odgadnąć o jaką grę chodziło Kopikowi i zgarnij nagrody!

14:30 – Q&A z Portal Games po ogłoszeniu planów wydawniczych (stream online)

Emocje już opadały? Czas podgrzać atmosferę ponownie! Zapraszamy na Q&A odnośnie planów wydawniczych 2022!

16:00 – Panel autorski z gośćmi – Przemysław Rymer, Jakub Łapot, Jakub Poczęty, Weronika Spyra, Joanna Kijanka

Studio projektowe Portal Games rozwija się w zatrważającym tempie! Na przestrzeni lat zostaliśmy zasileni, kolejnymi utalentowanymi ludźmi. Dlatego z całego serca zapraszamy was na panel autorski podczas, którego będziecie mogli zapytać o tajniki pracy deweloperskiej.

17:30 – Aukcja charytatywna

Portal Games i Portalcon, to nie tylko dzień pełen ogłoszeń i konkursów. Portal Games co roku prowadzi  aukcję charytatywną mającą na celu pomóc najbardziej potrzebującym. Wpadnij na szaloną aukcję charytatywną, zgarnij unikatową planszówkę i pomoż potrzebującym.

18:30 – Konkurs Wiedzy o grach planszowych

Jesteś planszówkowym geniuszem? Wiesz wszystko o naszym wspaniałym hobby? W takim razie mamy dla ciebie prawdziwe wiedzowe wyzwanie.

20:00 – Zakończenie Portalconu

Czas zakończyć Portalcon, dzień pełen atrakcji i wrażeń! Widzimy się za rok!