11 edycja Portalconu to przede wszystkim najlepsza okazja do świętowania 20-lecia istnienia Portal Games. A jak najlepiej świętować jubileusz wydawnictwa gier planszowych? Grając w planszówki oczywiście! Przez cały czas trwania imprezy, zostanie udostępniona dla wszystkich uczestników sala z nowościami. Znajdziecie tam prototypy, egzemplarze przedprodukcyjne oraz egzemplarze demo gier, które wydamy w 2019 roku. Przez okres trwania Portalconu nad salą Nowości będzie czuwać ekipa Portalu, która wytłumaczy i objaśni wam zasady do wybranych przez was gier! Serdecznie zapraszamy do rozgrywki!

Oprócz gier oferujemy wam sporo innych atrakcji. W trakcie Portalconu, tak jak od kilku lat tradycja nakazuje, odbędzie się finał Mistrzostw Polski w Neuroshimie HEX! 3.0 – tym razem w niedzielę. Ponadto odbędzie się kilka konkursów z nagrodami. Przez cały czas trwania imprezy będziecie mogli zawitać na nasze stoisko i zakupić produkty Portalu w atrakcyjnej cenie. Nie zabraknie też oficjalnych punktów programu, których lista będzie aktualizowana na bieżąco. Szczegóły poniżej:


Plany Wydawnicze Portal Games (PL)

Sobota (26.01) | 11:00-12:00 | Sala Główna

Tradycją Portalconu jest prelekcja na której prezentujemy nasze plany wydawnicze na najbliższy rok! Prowadzona przez samego prezesa Portalu Ignacego Trzewiczka, godzinna prezentacja podsumuje ubiegły rok i zaprezentuje wam czego możecie się spodziewać w roku 2019! Spodziewać się możecie naprawdę ciekawych informacji, które nie zostały jeszcze ujawnione. Jest to idealna okazja, aby być pierwszą osobą która dowie się jakie zagraniczne tytuły otrzymają polską edycję oraz jakie nasze autorskie gry pojawią się w następnym roku. Prelekcja będzie prowadzona w języku polskim i dotyczyć będzie przede wszystkim tytułów wydawanych na licencji innych wydawnictw.


20 lat Portal Games (PL)

Sobota (26.01) | godzina 13:00-15:00 | Sala Główna

Portalowe wspominki – specjalna, nostalgiczna prelekcja o przeszłości i 20 latach istnienia Portal Games.


Portal Games Keynotes (ENG)

Sobota (26.01) | godzina 16:00-17:00 | Sala Główna

Portal Games Keynotes! Prelekcja prowadzona w języku angielskim, streamowana na żywo dla naszych fanów na całym świecie. Ignacy Trzewiczek, prezes Portal Games, zaprezentuje na niej autorskie tytuły wydawnictwa i nowości, które ukażą się w 2019 roku. Tego nie można przegapić, ale na szczęście prelekcja trafi później na nasz kanał YouTube. Dowiedz się, nad jakimi projektami ostatnio pracowaliśmy i co jeszcze mamy dla was w zanadrzu na rok 2019!


20 Urodziny Portal Games (PL)

Sobota (26.01) | godzina 17:00-18:00 | Sala Główna + Sala Boczna

To już 20 lat! Portal Games obchodzi w 2019 roku okrągły jubileusz i chcemy go świętować razem z wami. Zapraszamy na oficjalną celebrację 20 lat wydawnictwa – będzie tort, ciastka i inne odpowiednie dobra! Całość uświetnią nasi goście, będą wspomnienia, życzenia i świetna zabawa! Portalconem uroczyście otwieramy rok z Portalem 😉


Mistrzostwa Polski w Neuroshimę HEX! 3.0 (PL)

Niedziela (27.01) | godzina 9:00-18:00 | Sala Boczna

Najlepsi gracze roku 2018 spotkają się w finałach Mistrzostw Polski Neuroshimy HEX! 3.0.

Gracze zmierzą się w serii pojedynków, a na końcu wyłoniony zostanie Mistrz Polski!

Zawodników zapraszamy już na godzinę 9:00 – kibiców na godzinę 10:00. Rozgrywki ruszą o godzinie 10:00.

Pozostała część Portalconu kończy się o godzinie 16:00 jednak klub będzie otwarty dla zawodników i fanów HEXa aż do zakończenia rozgrywek. Chcemy w ten sposób umożliwić wszystkim fanom udział w finałach, które będą jednocześnie transmitowane na żywo na naszym kanale YouTube. Transmitowany będzie jeden ze stołów, na których toczą się rozgrywki.


Konkurs wiedzy z okazji 20-lecia Portalu (PL)

Niedziela (27.01) | godzina 10:00-11:00 | Sala Główna

Sprawdź swoją wiedzę na temat Portal Games – całej 20-letniej historii firmy!


Podcast 2Pionki na żywo z publicznością! (PL)

Niedziela (27.01) | godzina 14:00-15:00 | Sala Główna

Weź udział w nagraniu odcinka podcastu 2Pionki! Doświadczysz dygresji i dyskusji na temat branży gier na żywo! Nieprzewidziane zwroty akcji gwarantowane!