Turniej Neuroshima Hex

Podczas Portalconu odbędzie się także turniej Neuroshimy Hex OPEN, limitowany do 64 osób!

Format Turnieju:
Gracze rozegrają najpierw 4 rundy w systemie szwajcarskim, po czym wyłoniona tak najlepsza szesnastka przejdzie do drugiego etapu, w którym zmierzą się w systemie pucharowym. Liczba rund i graczy kwalifikujących się do drugiego etapu może ulec zmianie w przypadku liczby uczestników mniejszej niż 64.

Każdy gracz zobowiązany jest do przyniesienia na Turniej 5 wybranych oficjalnych armii Neuroshimy Hex, z wyjątkiem armii Doomsday Machine. Każdą z 4 rund w systemie szwajcarskim gracze rozegrają inną z 5 wybranych armii. Gracze, którzy przejdą do drugiego etapu również rozegrają każdą jego rundę inną z wybranych wcześniej armii.

Przed każdym meczem Turnieju gracze wybiorą w ukryciu dwie armie ze swojej puli, przypisując im 1. i 2. priorytet i zapisując wybory na kartce. Jeśli armie wypisane na 1. pozycjah się nie powtórzą, gracze rozgrywają nimi mecz. W przypadku powtórzenia, gracze rzucają kością – ten który wyrzuci mniej oczek, rozegra mecz używając miejsca armii z 2. miejsca ze swojej kartki.

Turniej rozpocznie się o 10:00, 22.01.2021r.

Regulamin turnieju jest dostępny tutaj.